Koryčany 7:0 Ostrožská Nová Ves (4:0)

13.10.2024

11. kolo 1. B třídy, sk. C - Neděle 13.10.2024 - 15:00

Branky: 4', 30', 35' a 67' Jakub Eremiáš, 16' z pen. a 52' Tomáš Reška, 53' Tomáš Ryška Rozhodčí: Bronislav Konečný (Zlín) - Yurii Malosh a Jan Nasswetter (oba Koryčany)

ŽK: 1 : 4 (87' Jaroslav Tesař - 27' Marco Herák, 37' David Jurásek, 55' Jakub Svízela, 70' Bronislav Šálek)

Rohové kopy: 2 : 4

KORYČANY: Lukáš Rotter (88' Karel Koval) - Serhii Fedorkiv, Jaroslav Tesař, Patrik Frank, Jindřich Slavíček - Karel Věžník - Michael Salinger (14' Tomáš Ryška), Oleksandr Bula, Tomáš Reška "C", Jakub Eremiáš (88' Maxym Malosh) - Petr Posolda (72' Radek Šnajdr).

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES (4-4-2): Aleš Boček - Jaroslav Ťok "C", Bronislav Šálek, David Jurásek (46' Martin Černoch), Marco Herák (46' Vojtěch Pančík) - Mário Marovič (88' Karel Jahodík), Matěj Pšurný, Jakub Svízela, Tomáš Lorenc - Jan Doruška (76' Ondřej Petráš), Ondřej Machala. Připraven: Ondřej Štefaník.

Trenér: Libor Soldán.

Vedoucí mužstva: Rostislav Kreisl.

Doma jsme toho zatím moc neuhráli a stále tak máme co napravovat. Soupeř od novoveských jezer s řadou zkušených borců i z ligových soutěží a zahraničních angažmá však na samé špici tabulky nebyl jen tak náhodou a cestu v dešti přes buchlovské kopce určitě nevážil nadarmo. Kvůli svalovému zranění stále postrádáme Jana Věžníka a po masakru ve Vlčnově z tria postižených s naraženými žebry a klíční kostí na marodce zůstal i Filip Hanák. Kotníky Jakuba Eremiáše i Tomáše Ryšky se však naštěstí během týdne podařilo dát jakž takž do pořádku. S výkopem se umoudřilo i počasí, bylo však otázkou, jak se hráči popasují s trávníkem nasáklým jako houba. Lze dodat, že lépe zřejmě svědčil nám... Od úvodního hvizdu sudího Bronislava Konečného jsme dobrým pohybem, důrazným přistupovaním i kvalitním zpracováním a kontrolou míče prakticky všemi hráči v poli ihned převzali otěže zápasu. Už ve 4' Petr Posolda vybídl do úniku Jakuba Eremiáše a ten, byť s trochou štěstí, poprvé propálil Aleše Bočka - 1 : 0! Hosté kontrovali v 10', kdy rtuťovitý Mário Marovič zprava přesným centrem do malého vápna našel hlavu Jana Dorušky a Lukáš Rotter s jeho technickým pokusem k tyči měl co dělat i s rizikem vlastního zranění. Ve 13' pak všem pořádně zatrnulo, když Michael Salinger na kluzkém terénu s velkou razancí poblíž střídaček zády vrazil do sloupku zábradlí a zápas pro něj předčasně skončil. Střídající Tomáš Ryška vzápětí svým důrazem přinutil Marca Heráka ve svém boxu chybovat i zahrát rukou. A Tomáš Reška se s nabídnutou penaltou nijak nepáral - 2 : 0! Uběhla akorát půlhodina a nebývale agilní Petr Posolda opět nezištně vyzval Jakuba Eremiáše šlápnout do pedalů. Ten si v plné rychlosti míč přehodil z jedné nohy na druhou a obstřelem na vzdálenější tyč alà Lukáš Haraslin bezmocného brankáře hostů překonal podruhé - 3 : 0! Už po čtyřech minutách gólem zaváněla i parádní akce Tomáše Rešky, zabíhající Jakub Eremiáš však jeho prudký přízemní centr u vzdálenější tyče promáchl. Vše si však náš rychlík z Dubňan vynahradil už o minutu později, kdy jej skvělou zpětnou přihrávkou našel i Tomáš Ryška a ránou z prvního doteku skrz skrumáž těl dosáhl hattrick - 4 : 0!

V nastoleném trendu jsme pokračovali i po změně stran, ackoliv hosté obměnili dva hráče a protočili sestavu. Zřejmě klíčovým momentem patrně bylo, že v 52' po další Posoldově skvělé uličce Tomáš Reška svůj individuální průnik středem korunoval i nekompromisní střelou k bližší tyči - 5 : 0! Vzápětí i Tomáš Ryška ze strany odvážně vnikl do šestnáctky a křížnou střelou zakončil pohlednou kombinační akci Petra Posoldy s Tomášem Reškou a Karlem Věžníkem - 6 : 0! Naše galapředstavení pak v 68' svým čtvrtým gólem zpečetil Jakub Eremiáš, jenž po chytré kolmici Tomáše Rešky obešel i brankáře a angličanem od tyče do prázdné branky uzavřel střelecký účet - 7 : 0! Mimořádně vydařené utkání, v němž jsme celých devadesát minut hráli v tempu a podle našich představ, skončilo cenným vítězstvím nad zajisté jinak kvalitním a zdatným protivníkem. Je odměnou za poctivý výkon celého týmu a určitě i povzbuzením do budoucna. Navzdory tomuto ojedinělému, ale určitě zaslouženému úspěchu však zůstáváme stát pevně na zemi a ke všem příštím zápasům vyhlížíme s pokorou. Pro mnohé zajímavý však může být hned náš příští duel proti aktuálnímu lídru soutěže a zároveň i ambicióznímu nováčkovi z Lubné, který tuto neděli od 14:30 sehrajeme na hřišti v Těšnovicích...

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan