Buchlovice 2:3 Koryčany (1:3)

29.09.2024

9. kolo 1. B třídy, sk. C - Neděle 29.9.2024 - 15:00

Branky: 42' z pen. Ondřej Vašek, 55' Jakub Kořínek - 1' Tomáš Reška, 37' Jakub Eremiáš, 45'+ 1' Oleksandr Bula

Rozhodčí: Daniel Sucharski - Kamil Zalabák (oba Kroměříž), Tomáš Tureček (Horní Němčí)

Delegát KFS: Roman Daněk (Zlín)

ŽK: 2 : 2 (79' Petr Mlčák, 79' Matyáš Karásek - 21' Serhii Fedorkiv, 87' Tomáš Reška)

Rohové kopy: 6 : 5

Diváci: 120

BUCHLOVICE (4-5-1): Petr Mlčák - Patrik Zábojník (73' Lukáš Kovářík), Adam Křiva, Miroslav Hromada "C", Jakub Kořínek - James Gachogo Njambi, Ondřej Vašek (57' Jakub Vašek), Hubert Karásek (46' Robert Lukeštík), Zdeněk Tomešek. Matyáš Karásek - Jiří Mikula.

Trenér: René Krystýnek.

Vedoucí mužstva: Martin Kořínek.

KORYČANY (4-1-4-1): Lukáš Rotter - Serhii Fedorkiv, Jaroslav Tesař, Patrik Frank, Jindřich Slavíček - Karel Věžník - Oleksandr Bula, Tomáš Reška "C", Petr Posolda (90' Matyáš Pintera), Jakub Eremiáš - Filip Hanák (73' Maxym Malosh, 90' Karel Koval).

Trenér: Jaroslav Hastík.

Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.

Že kvůli absencím půl roku improvizujeme, jsme si už zvykli. Spaní však klidné nemáme, ačkoli hned trojlístek našich hráčů se místo do dresů v neděli oblékl do služebních uniforem. A z těch, co byli k mání, dva tížily natažené svaly, dalšího bolavá třísla, jiné dva viróza či strepkokok a dva 15tileté kluky dopolední zápas za dorost v nohou. Ještěže aspoň naši distancovanou ikonu Karla Věžníka disciplinárka ze stopky přeřadila do podmínky...

I přesto jsme si pod Buchlov přijeli pro body. Nic jiného nám ani nezbývá, když doma je spíš rozdáváme. Sedla nám rozcvička, pod taktovkou kapitána Tomáše Rešky měla grády a z kluků vyzařovala energie i chuť. A to možná i rozhodlo. Do zápasu jsme nakročili s elánem a už po půl minutě šli do vedení. Dlouhý aut Jindřicha Slavíčka propadl až do brankoviště, z něhož Tomáš Reška pohotově propálil bezmocného Petra Mlčáka - 0 : 1! Rychlý gól nás nabudil a na zaskočenou obranu s pávem na hrudi se valil jeden útok za druhým. Škoda, že v 9' po parádním průniku Oleksandra Buly Tomáš Reška z obdobné parkety už na zkušeného matadora v domácí bráně nevyzrál, mohlo být ještě veseleji. Vzápětí se ze strany až před Petra Mlčáka hbitě protáhl Jakub Eremiáš, branku však minul. Po dvaceti minutách v naší jasné režii se i domácí probrali. Pozornost vázal zejména subtilní Matyáš Karásek, jenž se naší půlkou několikrát prohnal jak motorová myš. Dvakrát jej přibrzdil Serhii Fedorkiv, ve 20' v poli za žlutou a podruhé o sedm minut později dost riskantně jen kousek před naší šestnáctkou. Trestňák Zdeňka Tomeška z nebezpečné vzdálenosti poté přiměl Lukáše Rottera vytasit vskutku bravurní zákrok až u tyče. My však i nadále hrozili z brejků, ten ve 32' se Tomáš Reška sice pokusil zakončit originálně, ale příliš individuálně a pohořel. Až ve 37' se dotírajícímu Jakubu Eremiášovi vyplatil důrazný presink a po zisku míče nám zajistil dvoubrankové vedení - 0 : 2! To jsme však udrželi sotva pět minut. Při pokusu Jamese Njambiho o centr ze strany míč uvnitř našeho vápna trefil Serhie Fedorkiva do ruky a Ondřej Vašek nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1 : 2! Naštěstí jsme nezpanikařili a ještě před přestávkou, byť už v nastavení znovu odskočili o dva góly. Střelu skvěle hrajícího Jakuba Eremiáše po jeho dalším úniku domácí brankář vyrazil jen k Oleksandru Bulovi na opačné straně a ten míč levačkou pohotově nasměroval do sítě - 1 : 3! Premiérový gól ukrajinského elegána! Průběžný stav po první půli určitě odpovídal dění na trávníku.

Druhé dějství za tou úvodní už poněkud zaostalo. Zejména po kontaktním gólu domácích už v 55', který až od postranní čáry technickou střelou s odrazem od vzdálenější tyče zaznamenal levonohý bek Jakub Kořínek - 2 : 3! Pozoruhodný gól z velkého úhlu i vzdálenosti! Domácí očividně ožili a dlouhými nákopy nás dostali pod mírný tlak. Nějaké extra šance si ale nevytvořili, naše defenzíva v čele s oběma stopery Jaroslavem Tesařem a Patrikem Frankem až na drobná škobrtnutí fungovala bezvadně. V 65' mohl naše vedení navýšit i Filip Hanák, na prudký centr či střelu Jakuba Eremiáše z boku ale o fous nedosáhl. V nervózním závěru jsme naše těsné vedení hlavně díky velké bojovnosti a obětavosti celého týmu, včetně střídajících náhradníků už uhájili. Domácí však alespoň o vyrovnání sympaticky usilovali až do závěrečného hvizdu sudího Kamila Zalabáka, jenž v 60' vystřídal zraněného Daniela Sucharského. Mimochodem, všem třem arbitrům naše absolutorium!